Časté dotazy

Je první půjčka zdarma?

Naši noví klienti mají nárok na první půjčku zdarma bez jakýchkoli úroků a poplatků. Stačí jen provést pár jednoduchých kroků v registraci, aby byla První půjčka zdarma vyhodnocena za předschválenou / schválenou:

  • - vyplnit online registraci na našem webu rerum.cz
  • - k online formuláři přiložit oskenovanou kopii vašeho platného občanského průkazu
  • - posledním krokem je provedení verifikační platby 1 Kč z vašeho bankovního účtu


Poslední podmínka, kterou je 1 korunová transakce, je nutná pro ověření vaší totožnosti. Abychom předešli nějakým fiktivním účtům či půjčení peněz na vaše jméno cizí osobou.

Jestliže jste se již rozhodli půjčit si jakoukoli částku a máte možnost jí mít zcela zdarma:

  • - přistupujte k půjčce zodpovědně
  • - velkým rizikem může být, jestliže nesplatíte sumu včas a není možno vás nikde zastihnout
  • - jestliže již dopředu víte, že sumu nestihnete splatit včas, obraťte se na zákaznickou podporu
  • - nabídne vám dobu splatnosti prodloužit a to i opakovaně
Co musím splnit, abych si mohl půjčit u společnosti Rerum?
- Dovršit věku 18 let. - Mít aktivní připojení mobilní sítě. - Vlastní bankovní účet v libovolné bance na území České republiky. - Nesmíte být veden u jiné instituce poskytující půjčky a úvěry jako dlužník či být v insolvenci, popř. exekuci. - Mít trvalý a dostatečný příjem na pokrytí splátek půjčky.
Mohu si vzít více půjček najednou?
Je možné mít pouze jeden aktivní a schválený úvěr u společnosti Rerum. Jakmile jej splatíte, budete si moci půjčit znovu s nabídkou navýšení finanční částky.
Jaké doklady musím doložit při žádosti o půjčku?
Pro získání půjčky budete potřebovat oboustrannou kopii občanského průkazu, vlastnit mobilní telefon, bankovní účet a doložit příjem za poslední 3 měsíce, tzn. výpis z účtu nebo výplatní pásku.
Jakou maximální částku si mohu půjčit?
Výše první půjčky je do částky 8.000,- Kč. Po úspěšném splacení Vašeho prvního úvěru (v řádném termínu) Vám budeme moci poskytnout další úvěr až do výše 20.000,- Kč.
Za jak dlouho obdržím rozhodnutí o poskytnutí půjčky?
Žádost bude zpracována během několika minut po jejím úspěšném dokončení. V případě nesrovnalostí, proces schvalování může trvat déle. Náš operátor Vás bude kontaktovat na telefonním čísle, které jste uvedli v žádosti o půjčku a dořeší s Vámi náležitosti smlouvy.
Jak rychle obdržím peníze na svůj účet?
Peníze budou poukázány na Váš účet za 15 minut od schválení za předpokladu, že: - žádost byla řádně dokončena, - nemáte žádné nesplacené dluhy u jiných úvěrových institucí, - máte účet v některé z bank, se kterými spolupracujeme.
Do kdy musí být půjčka zaplacená?
Délku splatnosti půjčky si volíte sami při vyplnění žádosti o půjčku. Půjčka musí být zaplacena v termínu splatnosti, nejpozději v poslední den splatnosti.
Je nutná záruka nebo ručitel?
Pro získání půjčky není potřeba ani záruka, ani ručitel.
Můžu splatit půjčku předčasně?
Ano, samozřejmě. Při splnění všeobecných obchodních podmínek.
Jakým způsobem mohu půjčku zaplatit?
Splátka musí být zaplacena nejpozději v den splatnosti úvěru, a to buď prostřednictvím internetového bankovnictví nebo zadáním příkazu k úhradě na pobočce Vaší banky.
Proč byla má žádost o půjčku zamítnuta?
- Jste veden/a v registru dlužníků ČR. - Při registraci byly zadány neplatné či nepravdivé údaje. - Jste osoba mladší 18 let.
Mohu prodloužit splatnost půjčky?
Ano. Splatnost půjčky lze snadno odložit o 7, 14 nebo 30 dní za smluvní poplatek. Sazebník poplatků za prodloužení splatnosti úvěru naleznete zde
Verifikační platba
Verifikační platba slouží k ověření Vašeho bankovního účtu.
Pro úspěšné dokončení Vaší žádosti o půjčku je třeba verifikační platbu ve výši 1 Kč realizovat z bankovního účtu vedeného na Vaše jméno.
Způsob provedení platby: Tuto platbu je třeba zaslat na jeden z našich bankovních účtů, jako variabilní symbol uveďte Vaše rodné číslo.
Pokud si nepřejte nebo nemůžete zaslat verifikační platbu, nahrajte do svého klientského profilu nebo nám zašlete na email aktuální výpis z Vašeho bankovního účtu. Musíte být majitelem tohoto bankovního účtu a musí Vám na něj chodit Váš pravidelný příjem. Posledním měsíčním výpisem z Vašeho účtu jsme schopni ověřit Váš bankovní účet.
Výpočet RPSN
RPSN není vždy vypovídající údaj: Jelikož je RPSN roční úroková sazba, nelze jeho výpočet na krátkodobou půjčku objektivně použít. Splatnost půjčky si u nás můžete nastavit jen na několik dnů, tedy období značně kratší než jeden rok, a to způsobuje nárůst RPSN řádově do 100%. Naši klienti nejvíce využívají krátkodobých půjček do 10 000,- Kč na dobu 20 dnů. Administrativní poplatek je 0 Kč, úroky činí 20.54% a výše splátky je 12 054,- Kč. RPSN je v tomto případě 2924%, což je pro klienta značně zavádějící a matoucí ! Absurditu použití výpočtu RPSN u krátkodobé půjčky se vám pokusíme vysvětlit na následujícím příkladě: Představte si, že si od bratra půjčíte 1000,- Kč, které mu následující den vrátíte. Jako poděkování za jeho pomoc mu koupíte stromeček do auta za 20,- Kč. Vámi splacená půjčka tak dosáhla RPSN přes 100 000% ! Dle zákona o spotřebitelských úvěrech jsme povinni RPSN uvádět, a to jako zodpovědný poskytovatel online půjček děláme.